Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler

üveite-faydalı-gelen-bitkiler
Üveite Faydalı Gelen Bitkiler
7 Mart 2017
göz-iltihabına-karşı-faydalı-bitkiler
Göz İltihabı için Faydalı Bitkiler
7 Mart 2017

Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler

üveit-için-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

üveit-için-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler

Göz İltihabı için faydalı gelen bitkiler, üveit bitkisel tedavi, üveit tedavi yöntemleri, hakkında merak ettileriniz için yazılmış makale.

İlaç Tedavisinin Süresi Nedir?

Tedavide kullanılan ilaçlar, iltihapbelirtilerini baskılamasına karşın hastalığı tedavi etmemektedir. Bu nedenle tedavinin iyi planlanması ve hekimin oluşturduğu protokole göre makul bir süre kullanılması gereklidir.

Bitkisel Yöntemleri

Alıç Yaprağı : Alıç Yaprağının Faydaları arasında ise; Önemli bir kalp damar dostu olan alıç. Kalp damarlarını genişleterek kalbin kanı daha rahat pompalamasını sağlar. Bu şekilde de kalbin yükünü hafifletir. Kalp ritmi bozuklukları (arrhythmias), kalp yetmezliği. Sinirsel kalp çarpıntıları, ağır enfeksiyon hastalıkları sonrasındaki kalp kasları zafiyeti. Yüksek kan basıncı, kalp krizi sonrası, damar sertliği alıç bitkisinin başarıyla kullanılabileceği hastalıklardır. Kullanımı, sabır ve disiplin gerektirmektedir. Sebebi ise, bitkinin etkisinin uzun süreli kullanımlar (4-8 hafta) sonucunda oluşmaya başlamasıdır ve bu olumlu etki gitgide artar. (kaynak: yapraklar gen tr)

Aslan Pençesi : Özellikle kadınlar üzerinde çok faydalı etkileri olan aslanpençesi, düzensiz adet görenlerde adetleri düzenler ve kolaylaştırır. Menopoz dönemindeki stres, gerginlik ve terlemeyi azaltır. Vücuda kuvvet verir. Ateşi düşürür ve baş ağrısını keser. Anne sütünü arttırır. Pek çok kanser türüne karşı önleyici ve koruyucudur. Böbreklerin ve prostatın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Ağız yaralarında ve boğaz iltihaplarında faydalıdır. Kan durdurucu ve yaraların iyileşmesini hızlandırıcı etkileri de vardır. Saralılara faydalıdır. Uykusuzluk. Sindirim sistemi bozukluklarına iyi gelen aslanpençesi. Kan şekerinin yükselmesini önleyici etkisi ile şeker hastaları için de faydalıdır. Testere dişli arslanpençesi yaprak. Sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkili olabilmektedir. ıshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır. Çünkü kabızlık yapmaz. Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır.

Öğütülmüş Nar Çekirdeği : Menopoz dönemi sıkıntılarını giderir.

Tansiyonu düşürür.
Kanser oluşmasını engeller.
Kalbi korur.
Doğum kontrol hapının yan etkilerini azaltır.
Cildi canlandırır.
Kötü kolestrolü düşürür.
Güçlü antioksidandır.
Yaşlanmayı geciktirir.
Kullanımı:Günde 3 öğün 1 er çorba kaşığı öğütülmüş nar çekirdeği salataya, yoğurta, süte karıştırılarak veya sade olarak tüketilir.

Üveit Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

İzole, idiopati veya sistemik hastalıkların varlığında olan üveitler detaylı olarak değerlendirildikten sonra tedavi programlarına alınır. Örneğin tüberküloz enfeksiyonu nedeni ile üveit gelişen bir hastanın üveit tedavisi ile birlikte tüberküloz enfeksiyonu tedavisi yapılmalıdır.

Üveit Medikal Tedavi Yöntemleri

Bağışıklık sisteminin çalışmasını değiştiren ilaçlar.
Göz damlaları, kortizonlu tabletler ve iğneler.
Enfeksiyon ya da ÜVEİT’e neden olan hastalığın tedavisiyle de bir miktar iyileşme görülebilir.
Aktivite genellikle kısıtlanmaz. Fakat görme. Hastalık veya tedavide kullanılan göz bebeğini büyüten damlalar nedeni ile azalmış ise araba kullanmak. Dikkat gerektiren işler yapmak sakıncalıdır.
Neden olan hastalık varsa onun tedavisi.
Güneş gözlükleri, yardımcı olacaktır.
Özel bir diyeti yoktur. (ancak tedavi için kortizon verilmişse tuzsuz diyet uygulanır.)
Hastaların sık ve iyi izlenmesi çok önemlidir, çünkü bazı önemli bulgular izleme sırasında ortaya çıkabilir. Bu da tanı ve tedavi açısından yapılabilecek değişiklikler için önemlidir.

Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Göz İltihabı için Faydalı Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.