Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler

üveit-için-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir
Üveit Bitkisel Tedavi
24 Temmuz 2017
Göz İltihabına Bitkisel Çözümler
2 Ağustos 2017

Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler

göz-iltihabına-karşı-faydalı-bitkiler

göz-iltihabına-karşı-faydalı-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler

Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler, göz iltihabı kaç günde geçer, göz kapağı iltihabı nasıl geçer. Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler hakkında.

Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler hakkında bilgilerin bulunduğu makale. Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler faydaları makalemizde yer almaktadır. İşte Göz İltihabına İyi Gelen Bitkiler.

Göz İltihabı Bitkisel Çözüm Sunan Diğer Bitkiler

Soya Lesitini

Damar sağlığını koruyucu etkisi olan lesitin damarlarda biriken kolestrol plaketçiklerini parçalar. (kaynak : beslenmedestegi com)

Keten Tohumu

Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri beyin sinirleri ve göz sinirleri gelişiminde büyük önem taşır. Göz kuruluğunu azalttığı yapılan araştırmalarda belirlenmiştir. Balık, ceviz ve keten tohumu önemli omega 3 kaynaklarıdır. (kaynak : lokman-hekim net)

Krom Pikolinat

Vücuttaki düşük krom seviyesi ile glokom arasında bir ilişki olduğu bulunmuştur. (kaynak : populermedikal com)

Çörek Otu

Bir yemek kaşığı yemeklerden yarım saat önce tüketmeniz vücuttaki bütün zararlı mikropların dışarı atılmasına. Ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi de göz açışından son derece önemlidir. (kaynak : corek gen tr)

Alıç

Oldukça güçlü bir antioksidandır. Damarları açan ve kan dolaşımını düzenleyen antioksidanlar bakımıdan zengindir. Tıkalı atardamarlara faydalıdır. Aynı zamanda damar tıkannıklığına yok açan plakalarıda yok edici özelliği vardır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Aslan Otu

İltihapları yok eder. Göz hastalıklarını tedavi edicidir. (kaynak : turkalmanhaber com)

Meyan Kökü

Romatizma tedavisi, astım, göz hastalıkları ve cilt problemleri olmak üzere bu tür hastalıkların tedavilerinde meyan kökü kullanılır. Meyan kökü bir mağnezyum ve silisyum kaynağıdır. Hipoglisemi, bronşitler, kolitler (kalın bağırsak iltihabı) gastritler, stres, soğuk algınlığı, mide bulantısı ve iltihaplanmalar için çok yararlıdır. Kanı temizleme tedavisinde ve kuvvetlendirici olarak kullanılır. Karışımındaki maddelerden birini Addison hastalığı tedavisinde kullanımının başarıyla iyi sonuçlar sağladığı ispatlanmıştır. (kaynak : dogalbitkiselorganiksaglik blogspot com tr)

Göz İltihabı Bitkisel Çözüm Sunan Bitkiler

Ginkgo Biloba

Antioksidan özelliğinin göz sağlığı üzerinde nasıl bir etki yarattığı konusunda son yıllarda yapılan az sayıdaki araştırmada. Göz tansiyonun ilerleyişinin durdurulması ve tedavisi için bu bitkinin kullanılabileceği yönünde umut verici sonuçlar elde edildi. Bu araştırmalar aynı zamanda bitkinin oküler (göze ait) bölgeye olan kan akışını artırdığı için. Genel olarak göz sağlığını korumaya katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yeşil Çay

Hong Kong kökenli çalışmalarda bol yeşil çay tüketilince, yeşil çay mideye geldiğinde ve emilip kana karıştığında göz içine. Göz küresi içerisine girdiği ve göz içerisindeki dokular tarafından emildiği ispatlandı. (kaynak : venividigoz com)

Nar Çekirdeği

İçerdiği antioksidanlar hücrelerdeki hasarı tamir eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hormonal dengeyi sağlar. İçerdiği B ve C vitaminleri ile mineraller sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, hastalıklara yakalanma oranı düşer. Hormonal denge de sağlanmış olur. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle bademciklerde oluşan iltihaba karşı günde 2-3 diş sarımsak tüketmek iltihabın kurumasına yardımcı olacaktır. (kaynak : iltihap gen tr)

İbrahim Saraçoğlu Göz İltihabı Tavsiyesi

”6-7 baş karabaş otu 4-5 dakika bir bardak klorsuz suda kaynatılır. Ilıdıktan sonra göz temizleme tampunu bu sıvı ile ıslatılır. Daha sonra pamuktaki fazla sıvı sıkılır. İki göz aynı anda bu tamponlar ile kapatılır. 2 göze birden aynı anda uygulanması önemlidir, buna dikkat edilmeli. Bu uygulama günde 2 defa 5 er dakika olarak uygulanır.”

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.