İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı

Göz Kapağı İltihabına Ne İyi Gelir
28 Ağustos 2017
Üveit Nedir Nasıl Tedavi Edilir
22 Aralık 2018

İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı

İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı, İbrahim Saraçoğlu kirpik dibi iltihabı, İbrahim Saraçoğlu göz iltihabı tedavisi. Göz kapağı iltihabı hakkında.

İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı tedavisi tavisyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı tavsiyeleri makalemizde yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı tavsiyeleri için makalemizi okuyabilirsiniz. İşte İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı tedavi kürü.

İbrahim Saraçoğlu Göz Kapağı İltihabı Çay Tavsiyesi

”6-7 baş karabaş otu 4-5 dakika bir bardak klorsuz suda kaynatılır.
Ilıdıktan sonra göz temizleme tamponu bu sıvı ile ıslatılır.
Daha sonra pamuktaki fazla sıvı sıkılır.
İki göz aynı anda bu tamponlar ile kapatılır. 2 göze birden aynı anda uygulanması önemlidir, buna dikkat edilmeli.
Bu uygulama günde 2 defa 5 er dakika olarak uygulanır.”

Bizim Göz İltihabına Bitkisel Tedavisi Tavsiyelerimiz

Ginkgo Biloba : Antioksidan özelliğinin göz sağlığı üzerinde nasıl bir etki yarattığı konusunda son yıllarda yapılan az sayıdaki araştırmada. Göz tansiyonun ilerleyişinin durdurulması ve tedavisi için bu bitkinin kullanılabileceği yönünde umut verici sonuçlar elde edildi. Bu araştırmalar aynı zamanda bitkinin oküler (göze ait) bölgeye olan kan akışını artırdığı için. Genel olarak göz sağlığını korumaya katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Çörek otu : Bir yemek kaşığı yemeklerden yarım saat önce tüketmeniz vücuttaki bütün zararlı mikropların dışarı atılmasına. Ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi de göz açışından son derece önemlidir. (kaynak : corek gen tr)

Alıç : Oldukça güçlü bir antioksidandır. Damarları açan ve kan dolaşımını düzenleyen antioksidanlar bakımıdan zengindir. Tıkalı atardamarlara faydalıdır. Aynı zamanda damar tıkannıklığına yok açan plakalarıda yok edici özelliği vardır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Soya Lesitini : Damar sağlığını koruyucu etkisi olan lesitin damarlarda biriken kolestrol plaketçiklerini parçalar. (kaynak : beslenmedestegi com)

Göz Kapağı İltihabı için Diğer Bitkiler

Keten Tohumu : Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri beyin sinirleri ve göz sinirleri gelişiminde büyük önem taşır. Göz kuruluğunu azalttığı yapılan araştırmalarda belirlenmiştir. Balık, ceviz ve keten tohumu önemli omega 3 kaynaklarıdır. (kaynak : lokman-hekim net)

Yeşil Çay : Hong Kong kökenli çalışmalarda bol yeşil çay tüketilince, yeşil çay mideye geldiğinde ve emilip kana karıştığında göz içine. Göz küresi içerisine girdiği ve göz içerisindeki dokular tarafından emildiği ispatlandı. (kaynak : venividigoz com)

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle bademciklerde oluşan iltihaba karşı günde 2-3 diş sarımsak tüketmek iltihabın kurumasına yardımcı olacaktır. (kaynak : iltihap gen tr)

Aslan Otu : İltihapları yok eder. Göz hastalıklarını tedavi edicidir. (kaynak : turkalmanhaber com)

Nar Çekirdeği : İçerdiği antioksidanlar hücrelerdeki hasarı tamir eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hormonal dengeyi sağlar. İçerdiği B ve C vitaminleri ile mineraller sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, hastalıklara yakalanma oranı düşer. Hormonal denge de sağlanmış olur. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Krom Pikolinat : Vücuttaki düşük krom seviyesi ile glokom arasında bir ilişki olduğu bulunmuştur. (kaynak : populermedikal com)

Meyan Kökü : Romatizma tedavisi, astım, göz hastalıkları ve cilt problemleri olmak üzere bu tür hastalıkların tedavilerinde meyan kökü kullanılır. Meyan kökü bir mağnezyum ve silisyum kaynağıdır. Hipoglisemi, bronşitler, kolitler (kalın bağırsak iltihabı) gastritler, stres, soğuk algınlığı, mide bulantısı ve iltihaplanmalar için çok yararlıdır. Kanı temizleme tedavisinde ve kuvvetlendirici olarak kullanılır. Karışımındaki maddelerden birini Addison hastalığı tedavisinde kullanımının başarıyla iyi sonuçlar sağladığı ispatlanmıştır. (kaynak : dogalbitkiselorganiksaglik blogspot com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.